Ana sayfa » İnternet » Firefox 3 ve Özellikleri
İnternet

Firefox 3 ve Özellikleri

Bu zamana kadar yapılmış en iyi browser olma özelliğini halen gözümde koruyan; Safari, internet explorer 6 ve 7. sürümleri, Opera browserdan kat kat daha iyi olan firefox’un son sürümü yayınlandı. Kullandığım firefox pluginleri yüzünden 3. sürüme bir türlü geçmeye fırsat bulamamıştım. Bugün fikrim değişti ve firefox 3’ü indirip kurdum.

Firefoxta yüklü olan 3 temadan sadece 1 tanesi uyumlu çıktı, o da LittleFox teması. Yazıları ve imajları küçük olduğu için ekran boyutu biraz daha artıyor ve kullanımı daha kolay oluyor diye düşündüğümden littlefox temasını kullanıyordum :) her neyse, gelelim firefox 3 yeniliklerine.

Firefox 3 ile birlikte gelen yeniliklere buradan ulaşabilirsiniz. Gözüme ilk çarpan özelliğiyse, adres çubuğunda yapılan yenileştirmeler. Verdiğim linkten detaylı bilgi edinebilirsiniz. Şimdi aynı şeyleri teker teker yazmama gerek yok.

Ha bir de, kullanmış olduğum firefox pluginleri (download statusbar, seoquake, fontfinder gibi vs.) hiçbir sorun çıkartmadı. Rahatlıkla sürüm yükseltebilirsiniz.

iyi çalışmalar herkese.

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

Yorum ekle

Yorum eklemek ister misiniz?

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.