Ana sayfa » hede hödö » İmkansız diye bir şey yok!
hede hödö

İmkansız diye bir şey yok!

Şüphesiz uzun zamandır izlediğim en anlamlı, en güzel video. Hikayesi de aşağıdaki gibi:

Oğlu babasına sorar : « Babacığım benimle maraton koşmaya var mısın ? »
Kalp sorunları olmasına karşın baba, yine de « Evet, varım » diye yanıtlar.

Ve bir maratonu birlikte tamamladılar. Baba oğul başka bir çok maratonu daha birlikte koştular. Baba her seferinde oğlunun yeni bir yarış talebini kabul ediyordu.

Oğlu bir gün babasına « Baba, birlikte bir Ironman’a (Triathlon) koşmaya var mısın benimle ? » deyince baba bu kez de evet der ve kabul eder.(Bilmeyenlere anımsatalım ki Ironman dünyanın en zor triathlon yarışıdır ve üç dayanıklılık sınavından oluşur : Denizde 3, 86 km’lik yüzme, 180,2 km’lik bisiklet ve nihayet 42,195 km’lik bildiğimiz maraton.)

Baba oğul bu zor yarışı birlikte tamamladılar. Nasıl mı ?

İşte aşağıdaki gibi..

Gözlerim doldu izlerken… Hepimiz birşeyleri yapmamak için kendi kendimize engel koyuyoruz çoğu zaman, imkansız diye bir şey gerçeten yok, gerçekten.

godtubeBöylelikle GodTube kaynağını da keşfetmiş oldum. Site içerisinde ibretlik birçok video var, biraz incelemenizi tavsiye ederim.

Öyle işte…

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

2 Yorum

Yorum eklemek ister misiniz?

  • haklısın çook haklı….henüz yüzerken botunu çekmek,bisiklet sürerken bir sepette taşımak,koşarken tekerlekli sandalyesini itmek zorunda oldugum herhangi biri yokken “olmuyor” demek “olmuyor”…
    “ı can”
    “öyle işte”….

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.