Ana sayfa » İnternet » NVIDIA işlemcilerin sonunun geldiğini duyurdu :)
İnternet

NVIDIA işlemcilerin sonunun geldiğini duyurdu :)

nvidia logo, logo, nvidiaSistemin beyni olan işlemcilerin sonu mu geliyor?: nVIDIA‘dan gelen haberler oldukça ilginç.
Bundan haftalar önce nVIDIA’nın GPU (grafik işlemci) üretimini genişletip CPU, yani sistemin ana işlemcisi alanına kayıp kaymayacağı tartışılıyordu. Bu tartışmaların altında yatan ana neden ise, tabii ki nVIDIA ve Intel arasında yaşanan büyük anlaşmazlık ve söz dalaşına kadar giden tartışmalardı.

Bugün ise, nVIDIA “dostlarına” gönderdiği bazı e-posta mesajlarında, CPU’nun miadını doldurduğunu duyurdu. Elbette böyle bir mesajın bir işlemci üreticisinden değil de bir grafik yongası üreticisinden gelmesi son derece manidar. Intel, bu konuda son günlerde sessiz kalırken, nVIDIA’nın bundan sonra daha agresif bir şekilde yoluna devam edeceği anlaşılıyor.

nVIDIA, artık CPU’ların ömrünün sonuna geldiğini dile getirmesiyle, kendi yongalarının PC’lerde tek başına yeterli olacağını savunuyor.

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

Yorum ekle

Yorum eklemek ister misiniz?

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.