Ana sayfa » İnternet » Google Chrome Beta
İnternet

Google Chrome Beta

google chromeGoogle‘ın yeni web tarayıcısı Google Chrome Beta bugün kullanıma sunuldu. Hemen indirip denedim, açık konuşmak gerekirse beklediğim gibi oldukça hızlıydı. Gözle görülür aşırı bir fark olduğunu düşünmesem de Firefox’dan daha hızlı çalıştığını düşündüm. (Veya öyle düşünmek istedim, bilemiyorum.)

Tabii ki de benim gibi birçok webmaster için vazgeçilmez olan bir browser var, Mozilla Firefox. Ne olursa olsun firefox eklentilerinden vazgeçemiyor insan. Eğer benim için vazgeçilmez diye düşündüğüm SEOQuake gibi eklentilerin benzerleri bu Google Chrome Beta için de yapılırsa seve seve geçerim sanırım. Görünüşü hoşuma gitti, hızı da iyi firefox’a nazaran.

Bu google zaten ne yaparsa en iyisini yapıyor. Dolayısıyla ilerleyen zamanlarda firefox kadar tutulacağını, hatta firefox’un tahtına oturacağını düşünüyorum. Şu haliyle bile normal bir kullanıcı için tercih edilebilir durumda, hatta tercih edilmeli bile.

Görünüş olarak oldukça iyi hazırlanmış, biraz windows’u andırıyor ama. Bir parça firefox, bir parça da apple’ın üretimi olan Safari Browser varmış gibi.

Merakla takip ediyorum. İlgilenenler şuradan indirebilirler.

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

4 Yorum

Yorum eklemek ister misiniz?

  • Hakikaten mehmet abi süper olmuş birde firefoz Chrome’u desteklediğini açıkladı. Firefox u geçerse ayvayı yerler. Anlaşmalılarmı bilmiyorum ama Mozilla’nın desteklemesi gerçekten garip.

  • evet crome iyi has ama 4-5 sayfa 1 den açınca kitlenmeler başlıyor. Engine yani motoru firefox kadar hızlı değil bu bariz belli oluyor. 1 site adı yazdığınızda bekliyorsunuz bu da sıkıcı 1 durum..

    Herşeyiyle firefox on numara tabi az çok zararlı 1 yazılım.. 2-3- kez kendi kendini bozdu :)

  • Kimler geldi kimler geçti, Firefox değişmezim oldu. O olmadan internetten hiç bir zevk almıyorum evet. Yavan ve tuzsuz yemek, gibi geliyor diğer tarayıcılar bana.

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.