Ana sayfa » SEO » Nisan 2009 Google Pagerank Güncellemesi
SEO

Nisan 2009 Google Pagerank Güncellemesi

Google Pagerank
Google Pagerank

Merhaba,

Sonunda beklenen gün geldi, Google Pagerank güncellemelerini 1 Nisan 2009 (dün gece) itibariyle yapmaya başladı. Halen değişiklikler devam ediyor. Yurt içinde takip ettiğim kadarıyla çoğu web sitesi sahibi bu güncellemeden memnun değil, aynı şekilde yurt dışındakiler de memnun değil. (Webmaster forumlarını incelediğim kadarıyla)

Gelelim bana, ben de memnun değilim açıkcası. mtahta.com PR3’den PR4 e yükselmiş(bu güzel), nsohbet PR4 olarak yerinde kalmış(PR 5 olmasını bekliyordum), mirc.nsohbet.com PR4 e yükselmiş, haber.nsohbet.com PR4 e yükselmiş.  yıldızsesli PR4 e yükselmiş(bu güzel).

Google şu son 2 güncellemedir artık iyice cimrileşmeye başladı. Eskisi gibi bol keseden PR dağıtmıyor. Aslında bu güzel bir şey.

Arama sonuçlarında da iyileştirmeye gidiyorlar, artık google.com.tr ‘da da birşeyler ararken aramak isteyebileceğiniz sorgular çıkıyor. (Bir iki gün önce eklendi bu özellik) (Google.com üzerinden arama yapanlar bilirler)

Mehmet Tahta
Google.com.tr Arama Sonuçlarını İyileştiriyor

Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi internette var olan sitelerin sayısı ve rekabet gün geçtikçe aşırı derecede artıyor. Buna bağlı olarak da blackhat yöntemleriyle (SPAM yaparak örneğin) kişiler arama sonuçlarında üst sayfalarda yer alıyor. Tabii ki de er ya da geç bu tarz yöntemleri kullananlar kötü bir şekilde cezalandırılıyor fakat iş işten zaten geçmiş oluyor. Takip ettiğim bazı sorgularda ve forumlarda bu konuya da değinilmiş. Her neyse, konuyu fazla dağıtmaya gerek yok, konumuz Pagerank Güncellenmesi :)

Sizde ne var ne yok? Siteleriniz, bloglarınız Nisan 2009 pagerank güncellemesinden ne kadar etkilendi? Memnun musunuz sonuçlardan? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılar,

Mehmet

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

13 Yorum

Yorum eklemek ister misiniz?

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.