Ana sayfa » İnternet » Ve blogger da yasaklardan nasibini aldı..
İnternet

Ve blogger da yasaklardan nasibini aldı..

Yine bir rezaleti blog sayfamda sizlerle paylaşıyorum. Youtube‘dan sonra şimdi de blogspot (blogger)  Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi 20.10.2008 tarih ve 2008/2761 sayılı kararı gereğince kapatıldı.

Dolayısıyla blogspot üzerinden günlük tutan binlerce blogger şu anda mağdur durumda. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz gerçekten anlamıyorum, devekuşu gibi kafamızı sakladığımızda her şeyin kaybolduğunu zannediyoruz sanırım.

Her ne olursa olsun çözüm bu denli katı ve saçma nitelik taşımamalıydı bence. Bir de işin maddi boyutu var. Ülkemizde blogspot birçok webmaster için bir çeşit kazanç kapısı konumundaydı. Ücretsiz hizmet sağlaması ve Google’ın blogspot’a biraz torpilli davranması sebebiyle.

Önce youtube, şimdi blogspot, bakalım yarın ne olacak. Birer birer kazanç kapılarını kapatıyor bu devlet, işimiz zor gerçekten.

Peki siz ne düşünüyorsunuz bu yasakçı zihniyet hakkında?

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

3 Yorum

Yorum eklemek ister misiniz?

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.