Ana sayfa » hede hödö » Champix ile Sigara Bırakmak: Gün 2
hede hödö

Champix ile Sigara Bırakmak: Gün 2

Champix, Sigara Bırakma ilacıSigarayı Bırakıyorum başlıklı yazıma istinaden bu yazıyı yazıyorum. Bugün  Champix  kullandığım ikinci gün. İlacın bazı yan etkilerini hissetmeye başladığımı düşünüyorum. Farkettiğim üç yan etkisi var. Hepsine kısaca değineceğim.

[unordered_list style=”arrow”]
 • Uyku, yorgunluk hali.
 • Mide rahatsızlığı, şişkinlik ve yanma.
 • Rüya.
[/su_list]

Uyku ve yorgunluk hali: Her zaman uyuduğumdan daha fazla uyudum. İşin ilginç yanı uykumu almış bir şekilde uyandım da. 11:00‘da ilacı içtim, 16:00‘dan sonra neredeyse ayakta zor duruyordum. Halbuki benim o saatlerde uykulu olmamın imkanı yok hiçbir şekilde. Dün de biraz uykum vardı, sanırım ilaçtan dolayı bu şekilde oluyor. Kesin kararımı birkaç gün içerisinde vereceğim.

Mide rahatsızlığı, şişkinlik ve yanma: Midemden rahatsız olduğumu çoğu arkadaşım bilir, belki de zaten halihazırda bir mide rahatsızlığım olduğu için bana bu tarz bir etki yapmış olabilir. Fakat yediklerime dikkat etmeme rağmen ilacı içtiğim iki gündür bu sorunu yaşıyorum. İlk günkü yazımda içmiş olduğum antibiyotiklerden dolayı midemin rahatsız olduğunu düşündüğümü söylemiştim. Sanırım bu konudaki fikrim değişiyor. Bugün Largopen ve Aferin Forte içmedim. Sadece Champix kullandım ve gün boyu midem pek rahat ettirmedi beni. Fakat Rennie içecek kadar da rahatsızlık vermedi henüz.

Alper PotukRüya: Pek rüya gören bir insan değilim. Daha doğrusu rüyalarını hatırlayan bir insan değilim. Bugün işten geldiğimde 1-2 saat kadar uyudum. Rüyamda kimi gördüm biliyor musunuz? Alper Potuk, ne alaka ben de bilmiyorum. Bari Galatasaray’a transfer olsa, iyi futbolcu. Rüyamın detaylarını hatırlamıyorum. Rüya denk gelmiş olabilir bugünlük. İlerleyen günlerde bu konuya da değinirim. Rüya full hd değildi, sanırım doz düşük olduğu için bu şekilde. :)

Bu arada bugün sanırım 23 tane sigara içtim. Az içmemin sebebi sigaramı değiştirmiş olmam olabilir. 2-3 büfeye uğradım, hiçbirinde Winston Soft bulamadığım için Camel almak zorunda kaldım.

[hr]  Bu etkiler belki psikolojik de olabilir. Prospektüsü okuduk neticede, belki etkilenmişimdir.  Bu konuyla ilgili gün gün yazdığım tüm yazılara Sigarayı Bırakıyorum başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

6 Yorum

Yorum eklemek ister misiniz?

 • ben ürününüzü aldım eşim için bir kutu kullandı fakat hiç bir isteksizlik olmadı sigaraya fayda göremedik bilgilendirirseniz memnun olurum

  • Merhaba @cf06c5a6ad57782470cada071a235f96:disqus ,
   Babam bu ilaçla sigarayı bıraktı, yaklaşık 15 gündür içmiyor. Ben de 28 Aralık’da kullanmaya başladım ilacı, bugün kullanmaya başlamamın 11. günü ve faydasını görüyorum. Tahminimce bugün 15-16 adet sigara içerim. Ki normalde 25 civarı sigara tüketiyorum.

   İlaçları düzenli kullandığınızdan emin misiniz? Prospektüsü okuduğumda ilacın düzenli kullanılması gerektiği yazıyordu. Mesela ben ilaçları sabah 11, akşam 11 olarak alıyorum. 11’i kesinlikle 5 geçmiyor, tam 11’de alıyorum.

   Bu arada ufak bir hatırlatma yapayım. İlaç mucizevi bir şekilde, içtiğiniz gibi sigarayla ilgili tüm düşüncelerinizi değiştirmiyor. Öncelikle sigarayı bırakmayı istemeniz lazım. Belki eşiniz sandığınız kadar istekli değildir.

 • eşinizin bırakmaya niyeti yokmuş ayten hanım… sihir değil ya bu… bırakmak isteyenlere yardımcı oluyor… bende 20gündür içmiyorum bu ilaç sayesinde.. yan etkisine gelince acayip yorgunum ve kafam eskisi kadar fazla çalışmıyor.. bunu nasıl tarif edebilirim bilmiyorum….

  • Sigarayi ilaçsiz biraksanizda aynı yan etkiler olur. Ben ilaçsiz biraktim ve uyku, konsantrasyon sornu vs hepsi vardi. Bu neuronlarla ilgili pşam etkenler.

 • bende champix ile bıraktım ama yeniden başladım malesef inanmak lazım sitemede yazdım

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.