Ana sayfa » hede hödö » Champix ile Sigara Bırakmak: Gün 1
hede hödö

Champix ile Sigara Bırakmak: Gün 1

Champix, Sigara Bırakma ilacıSigarayı Bırakıyorum başlıklı yazıma istinaden bu yazıyı yazıyorum. Bugün  Champix  kullandığım ilk gün. Saat 11:00’de ilacı kullandım. İlaçları aynı saatte almak çok önemliymiş. Tatil günüm olan Pazar günlerini de düşünerek alacağım saati 11:00 olarak belirledim. Umarım şaşmadan gidebilirim. İlk olarak 0.5mg  ve günde 1 tane içiliyormuş. İlk 3 gün bu şekilde günde 1 kere ilacı alacağım. Daha sonra 0.5mg sabah, 0.5mg akşam olmak üzere günde iki kere Champix alınacak. Daha sonra bu doz 1mg sabah ve 1mg akşam olmak üzere toplamda 2mg‘a yükselecek. Sigarayı da zaten bu doza geçtikten sonra bırakıyormuşuz anladığım kadarıyla. Bu 0.5mg’lar alıştırma turları olsa gerek :)

İzlenimlerim

İlk gün olduğu için birçok kişide olduğu gibi ilaç bana da etki etmedi. İçmişim veya içmemişim hiçbir şey farketmedi bugün. Sadece midemde biraz rahatsızlık oldu. Bu rahatsızlığın da Champix ile alakası olduğunu zannetmiyorum, büyük ihtimalle faranjit için içtiğim 1g Largopen ve Aferin Forte 650mg midemi biraz dağıtmış olabilir. Bu arada saymadım fakat 25 civarı sigara içtiğimi düşünüyorum. İlk gün olduğu için maalesef söyleyecek çok fazla bir şey yok.

[hr]

Bu konuyla ilgili gün gün yazdığım tüm yazılara Sigarayı Bırakıyorum başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

3 Yorum

Yorum eklemek ister misiniz?

  • bende düşünüyorum şu mübarek ramazan gününde birakalım şu pisligi diye düşünüyorum.35 yıldır içiyorum,tıkandım artık.

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.