Ana sayfa » hede hödö » Sigarayı Bırakıyorum
hede hödö

Sigarayı Bırakıyorum

Champix, Sigara Bırakmak

Sigarayı bırakmaya karar verdim. Bu bırakma girişimi sigaraya yapılan her zamdan sonra şirket olarak sarfettiğimiz “Ulan 10 liraya sigara mı olur, içmiyorum!!” şeklinde değil bu sefer. Gayet ciddiyim!

Tahmini olarak 2002’den beri, yani  10 yıldır  sigara kullanıyorum. Tahminimce günde ortalama 30 sigara içiyorum. Maalesef çoğunlukla ilk 2-3 sigaramı kahvaltı yapmadan içmek durumunda kalıyorum. Kahvaltı yapıp evden öyle çıkmak gibi bir huyum yok. Genelde şirkette kahvaltımı yaparım, şirkete gelene kadar da duruma göre birkaç sigara içmiş oluyorum.  İlk sigaramı uyandıktan yaklaşık 10-15 dakika içerisinde içiyorum. Yani [abbr title=”Sağlık Bakanlığı Sigarayı Bıraktırma Hattı”]Alo 171[/abbr] hattından görüştüğüm Gökhan Bey’e göre sigara bağımlılığım oldukça yüksek düzeyde ve doktor yardımı ile sigarayı bırakmam şiddetle tavsiye ediliyor. 

Şirketten ilk sigarayı bırakan kişi Serkan Çetintopçu oldu.  Champix  isimli ilaçla bıraktı sigarayı, 22 gündür içmiyor. Ben de bu ilaçla sigarayı bırakmaya karar verdim. 28/12/2012 tarihi ile girişimimi yapmış bulunuyorum. Eczaneden ilacı aldım (180TL karşılığında) ve kullanmaya başladım. Günlük olarak izlenimlerimi blog sayfamda paylaşmayı planlıyorum. Umarım benim bu girişimim diğer sigara bağımlılarına da örnek olur.

Alo 171’i aradım, hastaneye yönlendirdi fakat hastaneden randevu almadım. Direkt olarak gidip eczaneden ilacı alıp kullanmaya başladım. Herhangi bir rahatsızlığı olan kişilerin mutlaka doktor kontrolünde bu ilacı alması gerekiyor. Benim gibi gidip direkt olarak ilacı kesinlikle almayın, öncesinde muayene olmanın faydası var. Champix‘in oldukça fazla yan etkileri bulunuyor çünkü.

Araştırdığım kadarıyla kısaca Champix’e değineyim.

Champix ile sigarayı bırakmak

Champix ile sigarayı bırakmak anlatılana göre oldukça basit gözüküyor. Champix, Sigara Bırakma ilacıBir kutu Champix’i 4 hafta kullanıyorsunuz. İlacı kullanmaya başladıktan sonraki 7-14 gün arasında kendinize bir gün seçmeniz gerekiyor ve o gün sigarayı bırakıyorsunuz. Ben kendime 14. günü seçtim. Bu seçilen günün çok önemli olduğunu düşünmüyorum, eğer ihtiyaç duyarsam bu süreyi 5 haftaya kadar uzatabilirim, ama kesinlikle sürenin 35 günü geçmesini düşünmüyorum.

Şimdi bir sigara yakın, telefonunuzun alarmını 15-30 dakika sonrasına kurun. Alarm çaldıktan sonra sigara isteğinizi ölçün. İşte Champix ile sigarayı bırakan arkadaşlarımın anlattığına göre bu his oluyormuş. Yani içseniz sigarayı içersiniz sorun değil ama, içmeseniz de olur gibi bir his. Sigarayı bırakmak istediğiniz için zaten içmiyorsunuz da.

Bu arada konu ile ilgisi olan kişiler ekşi sözlük, uludağ sözlük gibi sözlük sitelerinde yazılanları okuyabilirler fakat en önemlisi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta‘nın yazısını okumalılar.

Champix kutusu ise aşağıdaki gibi. Açtığınızda 2 farklı kutu çıkıyor, ilk kutu 1. ve 2. hafta kullanımları için, ortadaki 2. kutu da 3. ve 4. hafta kullanımları için.

Champix Sigara Bırakma Yöntemi

Bu sigarayı bırakma yöntemi ile sigarayı bırakan varsa, veya konu hakkında bilginiz, fikriniz, öneriniz varsa lütfen yorum olarak paylaşın düşüncelerinizi, hem benim için, hem de sigarayı bırakmayı düşünen diğer kişiler için faydalı bir kaynak oluşturalım. Yazının sağ tarafında ve altta gördüğünüz sosyal medya butonları ile bu yazıyı paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Zahmet edip okuduğunuz için teşekkürler.

[hr]

Sigara Bırakma Günlüğüm:

Konu ile ilgili yazdığım yazılara aşağıdaki bağlantılardan gün gün ulaşabilirsiniz.

28 Aralık 2012 > Champix ile Sigara Bırakmak: Gün 1
29 Aralık 2012 > Champix ile Sigara Bırakmak: Gün 2
02 Ocak 2013 > Champix ile Sigara Bırakmak: Gün 3-4-5
13 Ocak 2013 > Champix ile Sigara Bırakmak: Gün 6-16
26 Ocak 2013 > SİGARAYI BIRAKTIM!

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

138 Yorum

Yorum eklemek ister misiniz?

   • Bende kullandım champixi. Ve iki ay kadar icmedim.sonra özel hayatim ve iş hayatimdaki sorunlar başıma gelince tekrar içmeye başladım.tek hatam champix devam paketini kullanmamakti.egerki ilaca devam etseydim suan altı yada yedi aydır içmiyor olacaktım.bende tekrar ilacı alıp bırakacağım.champix gerçekten psikolojik ve sabır olarak fayda ediyor.

    • merhaba ben 15 yıdır sıgara icen son 2 yıldı 2 paket tüketen biriyim 12 gün
     önce doktora gidip champix aldım ve bir hafta buyunca paramı boşuna verdiğimi düsündüm ve şu anda üc gündür icmiyorum ve çok zorlanmıyorum ilacı alırken ben bile inanmadım ama şu anda içmiyorum ve cok mutluyum tabiki bırakmayı gercekten istemek lazım ben hamileyken bile içtim sabah aç karınla 4 5 tane sıgara içerdim ve şimdi içmiyorum bu ilacı herkese tavsiye ederim birde mide bulantısı ve rüya görmekten başka yan etki görmedim

     • Merhaba arkadaşlar ben de bu ilacı 7 gündür kulanıyorum bende ne yan etki yaptı nede sigarayı azaltım aynı şekilde içiyorum bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim yoksa umutsuzluğa kapılacam şimdiden tşk ederim

     • Merhaba, benim bırakmam neredeyse 1 ayı bulmuştu. Telaş yapmanıza gerek yok ama artık yavaş yavaş azaltmanızın vakti geldi diye düşünüyorum. Biraz da sizin tercihinize kalıyor 1 haftadan sonrası.

     • Ben daha 1 mg gecmedim yarın başlıyacam ama gene istek var azlama da fazla göremiyorum bilmiyorum cok karışık bir duygu sigarayı söndürüyorum aradan 5 dk sonra tekrar içmek istiyorum acaba 1 mg işe yararmı cok karamsar kaldım

     • Macera 1 mg’lık olanları içmeye başladıktan sonra oluyor. Diğer yazılarımı okudunuz mu acaba? Yeni sekmede açın aşağıdaki yazıları:

      https://mtahta.com/champix-ile-sigara-birakmak-gun-1/
      https://mtahta.com/champix-ile-sigara-birakmak-gun-2/
      https://mtahta.com/champix-ile-sigara-birakmak-gun-3-4-5/
      https://mtahta.com/champix-ile-sigara-birakmak-gun-5-16/
      https://mtahta.com/champix-ile-sigarayi-biraktim/

      Ben sigarayı 24. günde bıraktım.

     • Umarım bende bırakırım 7 gündür 5.0 mg lıkları kulanıyorum bugun son yarın 1 mg başlıyacam umarım bırakabilirim bu arada ben bi bayanım ve çok sitresli bir işim var inşallah başarım sabah ac karınla 3 tane içiyorum ve irademe hiç güvenmiyorum umarım başarılı olurum

     • Zaten iradesi yeterince yerinde olan sigara kullanmaz ki? :) Dediğim gibi kendinize biraz zaman tanıyın, ilaç kullanmaktan vazgeçin. Ve unutmamak gerekiyor ki sigara bırakmanın %90’ını bu ilaç sağlıyor, geri kalan %10 da sizin iradeniz. Biraz da iradenize karşı çıkın dozaj arttıktan sonra.

     • inşallah 1 mg içince değişiklik olacağını umuyorum inşallah da olur yardımlarınız için çok tşk ederim

     • Champix ile sigarayı bırakmak için öncelikle sigarayı bırakmaya karar vermek ve beyinde bitirmektir. İlacı almaya başladığınızda zorluk aşaması başlar ama ilacın baş dönmesi ve baş ağrılarına çok yararı bulunmaktadır.İlaç kullanmadan sigarayı bırakan başağrısı ve baş dönmesi pek çok görülen bir rahatsızlık hisseder ve bu rahatsızlığı bir ay boyunca sıkıntılı çekmektedir. Champix ile baş dönmesi ve başağrıları ortadan kalkarken nikotini eriterek sigarayı bırakmaya yaramaktadır. Aşırı sinirlilik ve psikoloji sorunlar ortadan kalkmış olmaktadır. sigarayı yakarken tiskindirir. Zamanla sigaradan tamamen kurtulduğunuzda devam ilacınıza başlanır. Sakın ihmal etmeyin Bir ay zaman geçtikten sonra çok rahat sağlıklı ve sakin biri olarak hissedeceksiniz. Reklam amaçlı yazmıyorum gerçekleri yazıyorum sevgilerimle

     • arkadaşlar sıgarayı bırakamıyorsanız cesaret bıle edemıyorsanız lütfen Champix kullanın gercekten cok işe yarıyor yan etkılerını hıc gormedım desen yerı var

  • Çok güzel bir sigara bırakma hapı ben bununla bıraktım 9günde bıraktım tavsiye ederim

 • Sevgili Mehmet,

  Yaklaşık 10-15 yıl sigara kullanıp ardından bırakan birisiyim. Sigarayı bırakma konusunda tonlarca tavsiye duymuşsundur, bir çoğu da biranda bırakılması yönündedir. Diğer yandan bu gibi ilaç veya otc ürünleriyle nikotin içeren veya içermeyen ürün destekleriyle de bırakmaya çalışıp sonucunda başarı sağlayanlar olduğu kadar başaramayanlar da var. Bu gibi ürünlerin etkisinin fizyolojik ve biyolojik desteklerinden ziyade psikolojik olduğunu bilmek gerekir. Şöyle ki; bu ürünlerden herhangi birine başlayınca zaten bunun sayesinde sigarayı bırakacak olmanın ümidiyle bir koşullanma oluyor. İşte belki de en büyük fayda burada ortaya çıkıyor. Amacım bu ürünü kötülemek ya da methetmek değil; bu yazıyı okuyacakların bu gibi ürünlere karşı yaklaşımlarında bir farkındalık uyandırmak. Özellikle bu gibi popüler ürünlerin internet üzerinden doğrudan ya da dolaylı olarak reklamları çok döner. Özellikle bu ürünleri kullananların forum gibi çevrimiçi ortamlarda tavsiyelerini ve tecrübelerini yazdıkları yazılarının bazılarında firma pazarlamacılarının büyük uğraşlarının olduğunu göz önünde tutmak gerekir. Daha açık yazmaya gerek yok sanırım bu konudaki mesajım anlaşılmıştır.

  Gelelim benim sigarayı nasıl bıraktığıma… Ben ilk başta azaltarak bırakma yoluna gittim ve hiç bir zaman kendimi tamamen şartlamadım; kesin kurallar olmazsa olmaz yasaklar koymadım kendime. Canım isterse birtane çıkardım yaktım, hiç bir zaman arada bir içmenin beni tekrardan bağımlı yapacağı korkusunu yaşamadım. Günde iki tane içtiğim de oldu, bir kaç ay hiç içmediğim de.. Yaklaşık 4 yıldır sigara bağımlısı değilim. Yani öncelikle sigara bağımlılığının kafada bittiğini kabullenmek gerekir. Organizmanın doğal olarak nikotine olan ihtiyacının yanı sıra uzun yıllar sigara tüketimi sonrasında oluşan aşırı ihtiyacı da göz ardı etmiyorum tabiki. Fakat irade gerektiren bir konuda herhangi bir ürün ya da başka nesnelere başvurmak, o konuda iradenizin tek başına yetersiz geleceğini baştan kabullenmektir! Nikotin bir eroin ya da başka bir uyuşturucu gibi abartılı yoksunluk krizlerine neden olacak birşey değildir. Gözünüzde büyütmeyin ki tek başınıza herhangi bir destek almadan yenebilesiniz.

  Umarım bu ilaçla ya da bu ilaçsız bir şekilde sigaradan kurtulursun.

  • Selam Abdullah,

   Bu kadar detaylı yazdığın için öncelikle teşekkür ederim. Tabii ki de olayın kafada bittiğinin farkındayım ben de. Fakat bu işi zora sokmadan, güzel yoldan, çok fazla stres yapmadan bitirmek için bu yolu seçtim. Umarım söylediğin gibi bir şekilde başarılı olabiliriz.

 • Bu kadar yazdigina gore birakicak gibisin :) hadi birde spora baslamakla ilgili blog girdisi yaziver :)

 • Yaklaşık 35 yıldır aralıksız sigara kullandım.Ve..bir gün kendimi acilde buldum ardından by-pass…Fakat ben sigaraya devam ettim.O günden sonra herkes bu illeti bırakmam gerektiğini koro halinde söylemeye başladılar,haklıydılar da..
  Bunun üzerine denemediğim yöntem kalmadı biorezonans.elektronik sigara ,bantlar,sakızlar vs.vs..
  Geçen sene champix adlı bir ilacın varlığından haberim oldu doktaorlara sorduğumda hepsi çekimser kaldılar bende zaten çevremin baskısından yılmıştım,bırakmayı istemediğim halde gözümü karartıp 20 aralıkta başladım ilaca..
  .5 ocaktan itibaren içmiyorum bir iki kere krize girdiğimde içmek istedim ama içemedim:)) Şu an içmiyorum ailem,arkadaşlarım inanamıyor doğrusu bende inanamıyorum..
  Galiba olacak bu iş:))) 2-3 gün sersemlik yaşadım başka yan etki yaşamadım .3 ay bitene kadar kullanmayı düşünüyorum..

 • Ben 9 gündür champıx kullanıyorum. İlk kullandığım günden beri hiçbir yan etkisini veya faydasını görmedim. Bence tek faydası o kadar para verdim sigara içmem diyorsun. 25 yıldır sigara içiyordum. Bugün sigarayı bırakmamda 2. gün ilk 24 saatte her 5 dk.da bir kriz geldi ama yine de içmedim. İnşallah başarılı olurum. Ama şunu söyleyeyim sigara içmediğiniz 24 saatten sonra gerçekten ciğerlerinize temiz hava geldiğini fiziksel olarak hissediyorsunuz.

 • Bende 10 yıldır her gün bir paket sigara içen biriydim tavsiye üzerine champix adlı ilacı aldım 25 gündür kullanıyorum sigarayı 10 günde bıraktım ve 15 gündür ağzıma dahi sürmedim. İlk başladığım günlerde ümitsizliğe kapılmadım desem yalan olur ama etkisini kullandıkta fark ediyorsun gerçekten bırakmak isteyenlere tavsiye ederim

 • selamlar..ben badem 33 yaşında astım hastası bi bayanım.2003ten beri sigara kullanıyorum. we 2009 yıllarında bu hastalığa yakalandm yada ırsi oldğu için blmyorum neyse defalarca hasta oldum krizlere girdim nefes alamadım yani bildiğiniz astım hastalığı ama ne yazıkki bu sigradan wazgeçemedim çünkü hayatı dışarda yaşayan dışına yansıtan biri değilim hep içime attım we hep bir sigara bir sigara derke yawaş yawaş kendimi öldürdüğümün farkına wardım geçte olsa.gecen sene bir ilaç aldm o bu ilaçtan daha ucuzdu ama 3 gün kullanabldm çünkü yanetkisi çoktu bana hayaletler gösteriyodu :) durmadan ağlyordum ne bilim bi tuhaf yaa . dedim sigara bırakcam derke delircem ve bıraktım içemedim ilacı.10-15 gün önce sağ kolum ağrımaya başladı parmaklarım kasılıodu saki damardan we eşimi zorla ikna ettim ilacı aldrdım bu gün 10. günüm ben günde 1.5 pakete yakın içiyodum ilk ilacı attığım gün yarım pakete düştü we ertesi gün 7,6,5,derke bu güne geldim kendime 11. günü belirledim uyanalı bir saat oluyo bu gün canım istemiyo gibi bakalım ilerleyen saatlerde nolucak inşllh bırakırım.dua edin işin kötü yanı war eşim sigara satan biri :( Allah’ım dayanma gücü versin bana ve bırakmak isteyen herkeze ..

 • selam ben artık sigara içmiyorum :)) ve buna ben bile inanamıyorum.gerçekten böyle bir ilaç ve gücü. süper:)) ama yan etkileri hariç:) ben iki gündür ilaca ara werdim biraz miğdem dinlensin bulantı baya rahatsız ediyodu çünkü.ilaç alımı sabah we akşamdı sadece sabaha düşürdüm şu an hiç sigara içmiyorum aklıma çok nadir gelio yakayım diyorum hatta yakıyorum yaktığımla söndrdğm bir oluyo nefret bişi ben okadar sene o sigarayı nasıl içmişim.. ben şu an çok mutluyum bu irade işi diyolar ben defalarca denedim içinde çok az da olsa bırakma isteği olucak mutlakaki oda herkezde nefesi tıkanınca öksürünce oluyodur bence kendimizi başkaları için öldürmeyelim

  • Öncelikle tebrik ederim seni @c0b1863ee2da3d124b2a303d706ab118:disqus. Bence kendini sigara içmeye zorlama artık. Ben 26 Ocak’dan beri içmiyorum. 20 kilo aldım maalesef. Tek kötü yanı bu. Spora başlayıp kilolarımdan kurtulayım diyorum artık.

 • Ben biraktim gecen sene arkadas ortamindan dolayi yine basladim . Simdi ilaci tekrar aldim kullaiyorum ..benim tavsiyem birakinca sigara icilen ortamdan bi muddet uzak durun kendi iyiliginiz icin..

 • Yahuu ben mi yanlış yaptım acaba doktora gittim reçete yazdı sonra eczane benden para isteyince sinirlenip almadım ilacıalmadım. Onun yerine bir tane elektronik sigara aldım içinden iki tane ürün çıktı…Bende eşimde başladığımız gün sigarayı bıraktık. Herhalde 3 ay falan oldu şimdi sadece sohbetlerde canımız sigara isterse diye esigara alıyoruz kah kullanıyoruz kah aklımıza bile gelmiyor.
  Şimdi diyeceksinziki şöyle böyl eyok merak etmeyin kullandığımız ürünler çok kaliteli başka bir ülkenin sağlık bakanlığı onayı ileüretiliyor. Yani sakil değil…Ama şimdi bu ilaçla daha kısa süredemi bırakılıyor onu net anlayamadım..

  • Merhaba @a1abc422644e78a05df96d7336d3db67:disqus, bu ilaç sadece sigarayı bırakman konusunda sana destek oluyor. Süre olarak 2 hafta içerisinde bırakıyorsunuz tamamen. Ben 21 Ocak’dan beri sigara kullanmıyorum.

   • ARKADAŞLAR BENDE 96 YILINDAN BERİDİR GÜNDE ORTALAMA 1.5 PAKET SİGARA İÇEN BİRİSİYDİM..NELER DENEMEDİM Kİ SAKIZLAR,BANTLAR,MEYAN KÖKLERİ VS.VS..HEPSİ BOŞMUŞ ÇÜNKÜ İLK ÖNCE SİGARAYI BIRAKAMAYI KAFANA YAZACAKSIN BU OLMAZ SA OLMAZ.DEDİĞİM GİBİ EN SON PASTİL VE ELKTRNK SİGARA ALDIM ODA BİRSEYE YARAMADI…EN SON ECZACIMIZ BANA CHAMPİX İ DENEMEMİ SÖYLEDİ İLK ÖNCE TEREDDÜTTE KALDIM BAKTIM ARTIK CİĞERLERİMİN HIRILTISINI GECELERİ UYURKEN DAHA COK HİSSTEMEYE BAŞLADIM.VE ALDIM İLK BİR HAFTA ORTALAMA TOPLAMDA BİR PAKET SİGARA İÇTİM ŞİMDİ HİÇ İÇMEK İÇİMDEN GELMİYOR ….YAN ETKİLERİ ÇOK MUŞ DİYORLAR İNANIN TEK YAPMANIZ GEREKEN BU İLACI AÇ KARNINA SAKIN İÇMEYİN…İLACI İÇERKENDE MÜMKÜNSE EN AZ 3 BARDAK SU İLE İÇERSENİZ KOLAY KOLAY HİÇ BİR YAN ETKİSİNİ GÖRMEZSİNİZ…….ŞİMDİDEN SİGARYI BIRAKAN ARKADAŞLARA MUTLU HAYATLAR YENİ BAŞLANGIÇLAR DİLİYORUM……. EVREN TAŞEZEN…..

   • Merhaba benim 13 .gunum.İçtiğim sigara miktarı çok azaldı ama 14.gün bırakamam diye çok korkuyorum.

    • Kaç sigaraya kadar düştünüz bilmiyorum fakat tek seferde bırakın yeterince sayıyı azalttıysanız (3-4 gibi örneğin). İlle de 14. günde bırakacaksınız diye bir kaide yok bence, kendinizi hazır hissettiğinizde bırakın fakat süreyi de çok ötelemeyin derim. Tebrikler şimdiden.

 • Merhaba yaşım 28. yaklaşık 13 yıldır sigara kullanan biriydim. ve son 3 yıldır gunde 2 paket sigara içerdim. bir arkadaş tavsiyesiyle bu champixi duydum bi kaç tanıdığı varmış bu ilaç sayesinde bırakmış önce saçma geldi inanmadım. ama bende boyle bi kaç forum sitesine baktım kullanıp bırakanlar çok reklam amaçlı yazılar olabilirde kuşku duydum ilaç satılsın diye. ama karar verdim deneyeceğim diye. evim 2 katta ve ben merdiveleri çıkınca nefes nefese kalıyordum iyice iğendim sigaradan.. ve ilacı sipariş ettik geldi.Aldım 190 liraya fakat ilacın bir etkisi olacağına itimat etmiyordumda.. ilacı kullanmaya başladım ilk 2-3 gün bi etkisi olmadı gibi 3 ile 7. gün arası günde 2 paket sigara içen ben 4 günde 1 paket tek tükettim. ve 8-9-10 11. günlerde günde 2 tane sigara içtim. inanmayacaksınız belkide ama 12. günde ilacıda sigarayıda bıraktım. kalan ilacı kardeşime verdim benden sonra oda bıraktı.. bugün 30 gundur sigara aklıma bile gelmiyor ve böyle devam edecek fakat bırakmak içinde çabanız olmalı sizilerinde.. bunu reklam amaçlı ilacı övme amaçlı yazmıyorum. Allah rızası için sizlerle paylaşmak istedim.. bu ilaç gerçekten bıraktırıyor.. yan etkilerini hiç görmedim. inanmayanlar arayın anlatayım.. 05465201313

 • arkadaşlar kesinlikle üçkağıtçı bir firma ben aldım kullandım alerji yaptı iade etmek istediğimde geri alamayacaklarını söylediler sakın inanmayın böyle şeylere sigarayı bırakmak sadece kafada bitirebilen bir şey ilacı alıp yan etkilerine bir bakın saymakla bitmiyr sigarayı bırakacağım diye daha ciddi sağlık sorunları çekmeyin benden söylemesi gerisi size kalmış

  • Merhaba @3f1f5c26dd2c08eb52fd7b7c51c85a34:disqus, ilacın yan etkileri var tabii ki de. Yan etki yaptı diye ilacı iade etmeye çalışırsanız tabii ki de almazlar. Öyleyse herkes ilaç alsın, kullansın, ondan sonra bu bende yan etki yaptı diyip iade etsin. Sigarayı bitirmek kafada başlıyor kısmına katılıyorum bu arada.

  • Kardes sen denemissin ve sana alerji yapmis o zaman sen kendi iradenle birak ya da devamet ama birakmayi dusunen arkadaslara mani olma. Ben iki paket sigara iciyordum defalarca denedim birakamadim ve champixle biraktim. Mutlaka her ilacın yan etkileri vardir campixinde var ve bu kisiden kisiye farklilik gosterir ama emin ol campixin sana verecegi zarar sigaranin verdigi zararin yaninda hiç kalır.

  • Arkadaşlar firma kesinlikle üçkağıtçı değil.Dünyadaki tüm ilaçların içlerinde prospektüs olur ve her türlü etkileri yazılıdır.Bir ilaç birine iyi gelirken,bir diğerine iyi gelmeyebilir.Ben 18 yıl içtim ve ilaçla da sigara mı bırakılırmış diyenlerdendim.Bir kaç arkadaşım kullandı ve bıraktılar,,beni de teşvik ettiler ama benim ön yargım vardı.Ben de başladım sonunda ve ilk 10 gün içerisinde tiksinmeye başladım,sonrasında da kendi kendine bıraktı beni..İçmek istediğim zamanlarda bile yakıyordum ama iğrenç bir tat ve tiksinti olduğu için de bir daha yanaşmadım.Son 2,5 yıldır ağzıma dahi sürmedim.Kullanan bazı kişilerin uymaları gereken kurallar eczacı veya bilen kişi tarafından açıklanmadığı durumlarda bu tür olumsuz geri bildirimler gelebiliyor.Bu ilacı kullandığınız esnada psikiyatrik herhangi bir ilaç kullanmamanız gerekiyor,depresyon belirtilerinizin olmaması gerekiyor,farklı bazı hastalıklarda kullanılan çeşitli ilaçlarla etkileşime girdiğinden farklı yan etkiler gözlenebilir,ki bu çok normal.Ben aynı zamanda hemşireyim ve sağlıkla ilgili her şeyi biliyorum.İlacı almadan önce mutlaka sıkı bir kahvaltı yapmanız,ardından da en az 2 bardak suyla içmeniz gerekmekte.Bu kural akşam dozu için de geçerli,sıkı bir akşam yemeği,2 bardak su ve söz konusu ilaç tüm malzemeler.İlacı aldıktan sonraki 2 st içinde kişilere göre değişen mide bulantıları gerçekleşmekte,bunu da açık havaya çıkarak,bol bol nefes alarak,hatta spor yapmaya da başlarsanız bu etkileri zaten yaşamayacaksınız.Emin olun!Bir de farz edelim ki ilacı kullandınız 10.veya bilmem kaçıncı gün bıraktınız,ilacı nasıl olsa bıraktım diye asla bırakmayın.Hatta ilk kutu bittikten sonra hiç ara vermeden ikinci kutu olan devam dozunu da mutlaka kullanmanız gerekmekte..

  • bi defol git senin 3 kagatçı dedigin firma günde 2 paketiçtigim sigarayı 15 gündür hiç içmememe yardımcı oldu insanları böyle olumsuz yönlendirmeyle yanıltmayın bu ilaç gerçekten harika

   • sen bahse konu şirkettensin belli. Ayrıca seviye de belli. Yani insanlıktan eser yok. Keske bırakmasaydın sigarayı. Bir pislik daha eksilseydi şu dünyadan

  • Bende biraktim 27 senelik tiryakiyim bana tabir yerindeyse icmiyosun sigarayi adeta yiyosun derlerdi 13.gune isaret vurmustum son diye ama 8.gunde biraktim hic yan etki falanda olmadi sadece uykum birax hafifledi

  • Üçkağıtçı bir firma dediğin Phizer ilaç firması iade etmek istediğin şeyde İLAÇ sen hangi zaman eczaneden aldığın ilacı bu ilaç bana fayda etmedi al bunu deyip iade etmek istedin. Yorum yaparken dikkat et :)))

 • Arkadaşlar Ben reklam planlamacısıyım. Benim sıkıntım. Bu ilaç insanı sersemletiyormu. Yani işte güçte sıkıntı çıkarırmı

  • merhaba ben 9 uncu gundeyım ve hıc bır yan etkısını gormedım içtimim sigara sayısı 7 ye düstu 29 yasındayım ve 18 yıldır duzenlı olarak gunde bır paket sıgara ıcıyorum cok etkılı mutlaka dene

 • Selam arkadaslar 1012 ocak ayinda ilaci aldim inanmiyordum ama ben o meredi biraktim arkadaslarim inanmiyor sigara biraktigima abim eve gizli kamrra koymus evde gizli gizli iciyorum diye alin kulanin ama once sunu deyin ben sigarayi birakacam ilaci aldin kulandin ilac biti sigaraa bitiyor devam edersen gene baslarsin

 • Merhabalar, sigarayı bırakmaya karar verdiğimde hemen araştırmaya başladım nasıl bırakabilirim diye. Ve yazınız bana inanılmaz güç verdi. Hemen ertesi gün gidip aldım. Bugün üçüncü günüm. Psikolojik mi bilmiyorum günde bir paket içerken dün 10 tane içtim. Normalde günün yarısında 10 tane içmiş olurdum. Birde ben nerdeyse 20 yıldır içiyorum ve günde bir paket. Kendime bu kadar çok içtiğim için kızsam da sürekli içme isteğimi dizginleyemiyordum. Şu anda en büyük korkum kilo almak. Spora daha fazla ağırlık vericim. Birde dudak tiryakiliği de var sanırım. Elime de ufak bir pipet alarak elimi oyalamayı düşünüyorum. Bir arkadaşımda işe yaramıştı.
  Sigarayı 14. Günüm olan 1 Ocak 2014 te bırakarak yepyeni sağlıklı bir sayfa açmaya kararlıyım. Deneyimlerimi sizinle de buradan paylaşıcam.
  Yazınızla destek verdiğiniz için teşekkürler.

   • Merhaba Berat,
    Ben bu ilacın bir mucize olduğunu düşünmeye başladım. Bugün 8. günümdü ve hiç canım istemedi. Ben 14. Gün bırakmaya karar vermiştim. Sanırım daha erkene alıcam bırakma günümü. Birde iştahımda açılmadı. Farkettim ki hep sigara altlığı yapayım diye bir şeyler atıştırıyormuşum. Kilo almamaya kararlıyım.
    Ayrıca “Allen Carr ” netten sigara bıraktıran kitabına da bakmanı tavsiye ederim.
    Karar verdiysen başarırsın.

    • Merabalar Füsun Hanim bende iki gun oldu ilacı alalı dediğiniz kitabı onceden okumuştum fazla bir etkisini görmedim ama tekrar okuyabilirim destek olması acısından ve iki gundur hala paketim bitmedi cok guzel bir duygu ama icimde sigara içme istegi var bu zamanla geçer mı sizce

 • Iki gundur ilacı kullanıyorum ve hala paketimde sigara var cok guzel birsey suana kadar bir yan etkide görmedim ilerleyen zamanlarda nasıl olur bilmiyorum:)tek merak ettigim ilerleyen günlerde suan olan sigara istegi devam eder mı etmez mı bunu düşünüyorum

  • Arkadaşlar yan etkileriymiş oymuş buymuş bir kenara bırakın o lanet sigara illletinden daha fazla hiçbir şey sizin sağlığınıza daha fazla zarar veremez.(Kalp hastalığı ya da başka önemli hastalık geçirenler ya da şüphesi olanlar hariç) .Lütfen düşünmeden alın kullanın .Ben 10 senedir içiyordum.Boyun 1.82 kilom 54 idi ve her gören yıllar geçtikçe bendeki gerilemiyi yüzüme vurdukça kahroluyordum.Yemek yiyemez hale gelmiştim kendimden nefret ede ede ,ağlaya ağlaya içiyordum her defasında o illleti.Taki 25 Şubat 2016 tarihine kadar.16 marrtan bu yana içmiyorum aklıma bile gelmiyor.İl paket bitti 2. pakete geçiyorum ve daha 2 ay daha kullanmayı düşünüyorum.Kendimi hiç sıkmadan üzmeden pişmanlik duymadan bıraktım,içirtmedi içemedim zaten .Allah bu ilacı bulandan razı olsun. Vakit harcamayın kendinize daha fazla zarar vermeyin.Yazımı okuyupta benim önerimle bırakabilen bir kişi bile olsa ne mutlu bana!

 • Ya bana birisi yardımcı olsun lutfen 4 gundur ilacı iciyorum tek tuk de sigara iciyorum ama bu sabah ilacımı aceleyle çıkarken almayı unuttum birsey olurmu :(:(???

 • ben günde iki paket içiyordum ve iki sene olacak bırakalı herkese tavsıye ediyorum yolda içenlere bile anlatıyorum cok rahat bıraktım hiç zorlanmadım herkese tavsiye ederim

 • 4 aralık 2013 tarihinde champix e başladım 6. hafta oldu ama canım hala sigara istiyor.hala bırakamadım bu naleti.ama umutluyum günde 2-2,5 paket içerken 1 pakete kadar düştük.

 • 1 Ocak 2014 itibariyle sigarayı bıraktım. Bugün 15.günüm ve daha iyi hissediyorum. Bundan sonrada sigara hayatımda olmuycak. Ilacı bırakmak isteyenlere öneririm. Tabii bir süre sonra inanılmaz yan etki yaptı bende ve son üç gün hapımı almamaya karar verdim. İlaçsız zor olur mu acaba diye de tereddüt yaşadım.
  Hiç zor olmadı. Içenlere önerim hadi kendinize hiç bir yararı olmayan aslında keyifle vermeyen şu zehiri alt edin.

 • Mrb arkadaslar ben sigarayi 30 agustos 2013 tarihinde biraktm ve o günden beri de hic sigara icmiyorum. Champixe baslamadan önce günde 2.5 paket sigara iciyordum. Bu ilaca baslamadan önce kendimi inanılmaz motive ettim, çünkü sigaranin yarattığı sağlık problemleri yasam kalitemi cok düşürmüştü. Ilaca basladigimin 8. günü sigarayı bırakmanın kolay yolu adli videoyu izledim youtubedan allen carr’in hazirladigi bir video ve cikip bir sigara daha ictim. O günden sberi de hic agzima surmedim. Yasam kalitem inanilmaz artti yasadigimin farkina vardim. Mutlaka birakmilisiniz !!!

 • dr nezaretinde14.Kasım 2013 de 2 kutu kullanarak Champix ile bıraktım.
  Bırakmadan 1.5 yıl önce gene dr nezaretinde zyban kullandım,bana uymadı bırakamadım. Ancak champix ile da bu işi bitirdim çok şükür. Şua n15. yıla yaklaşıyor. sigaryı hiç aramıyorum. çok rahatım. canımda kesnilkle istemiyor. Çünkü bu ilaç nikotinin hissettirdiği duyguyu beyinden silp atıyor.. ( Ha şuana kadar 450 gün oldu. cebimde 5.400 TL param kalmış oldu.Bırakmasaydım 13500 adet sigara içecektim.Sağlığıma kattıkları ise cabası.(Bırakmak isteyenlere birazcık cesaret osun istedim.) Allah hepinizi ve kim istiyorsa onları, bu illetten kurtarsın

 • Bugün sigarayı bırakalı 34. Günüm. Çok iyi hissediyorum. En keyifli olanı da ben bırakınca çevremdeki arkadaşlarımında bırakma kararı alması. Hala bıraktığıma inanmayanlar da var tabii. Ilk iş dişlerimi temizlettim. Buradaki yorumları okuyorsanız siz de bırakabilirsinizz. Başardım ve mutluyummmm

 • Merhabaler,
  Bugun 6 nci gün sigarayı birtakım sayılır (champix kullanıyorum ) ve hiç bir yan yetki falan yok.ve çok iyi hissediyorum.İnşallah sigarayı tamamen bırakacağım.
  “sağlıklı bir yaşam için sigaraya hayır”

 • sigorta karşılamıyor malesef
  ama inanın o parayı gözünüz bile görmez bıraktığınızda bende bu ilaçla bıraktım
  afyon Araştırma hastanesi göğüs hastalıkları uzmanı betül hanıma sonsuz tşklerimi iletirim
  ben bile bu kadar basit olacağını düşünmemiştim .
  saygılar.

  • Cumartesi saat 5 te ben artık içmeyeceğim dedim bu ilaç bana bu gücü verdi.bugün günler den salı içmiyorum fakat ogün o andan itibaren kendimle mücadele ediyorum 200 tl yi boşuna mı verdim neden şuan mücadele ediyorum içmemek için içim içimi yiyiyor

 • 1 hafta oldu ilaca başlayalı 5 senedir içinyorum. Ve şimdiden okadar etkısını gördümki…Gerçekten denenmesi gereken bir ilaç başarılı olcağına inanıyorum. Sigara isteme hissiniz olmuyor. Ama gerçekten yorumlarda yazıldığı gibi biraz tutmak gerekıo kendını insanın. Bununda zor olcağını düşünmüyorum. İlaç bende biraz sersemlik yapıyor bulantı yapıyor ama her güzelin bir zorluğu vardır dıye dusunerek sımdılık dayanıyorum.

 • Düşünce mantık ve muhakemesine, çok güvendiğim bir arkadaşım bana bu ilacı tafsiye etti yaklaşık 5 ,6 ay önce. ama ben daha önce sakız bant tvlerde olan hapları denediğim için biraz karamsardım. arkadaşımda benim ilacı alıp bıraktığımı bile düşünmüş en son konuşmamızda. yaklaşık 10 gün önce yine büyük bir ısrarla ilacı almamı şiddetle tafsiye etti. bende sitelere bakarken olumlu paylaşımlar ilaca olan karamsarlığımı aza indirdi. sonuç itibariyle dün CHAMPİXsi dün sıpariş ettim bugün ilk dozu kullandım. inanmıyacaksınız belki ama daha ilacı içeli 2 saat oldu, ve kendi içtiğim sigaranın kokusu şuan bana azda olsa kötü geliyor. buna rağmen içme isteğim var yinede. şunu yazana kadar sabahtan bu yana 5 6 tane sigara içtim. kendimi çok mutlu hissediyorum. beni en çok mutlu eden sebeblerden bir taneside KURAN’ı KERİMDEN bana ŞİFA olan bir AYET gönderdi. (AZMETTİNMİ ARTIK ALLAHA TEVEKKÜL ET.ŞÜPHESİZ ALLAH TEVEKKÜL EDENLERİ SEVER. ALİİMRAN SURESİ 159-cu AYET) Bu ayet bu tarihi günümün besmelesi gibi ŞİFA sundu sadrıma, su serpti yüreğime. bundan dolayı çok mutlu hisseediyorum kendimi. şuan itibari iel hiç bir yan etkisi olmadı. çünkü kendimi buna hiç şartlandırmadım. olumlu olan yazıları kulağıma küpe yaptım. olumsuz olanlarıda bana zarar veren bende hazımsızlık yapmış gibi dışarıya kustum. çok istiyorum bırakmayı ve bu defa bırakacağıma inanıyorum. BEN AZMETTİM ALLAHINDA BU KONUDA BANA YARDIM EDECEĞİNDEN ŞÜPHEM YOK. Herkese tafsiye ederim. önce sigarayı bırakacağınıza inanın sonra azmedin. elbetteki bu fiili duanıza ALLAH icabet edecektir. ilerliyen günlerde tekrar yazacağım gelişmeleri. 16 yıldır günde 1 1,5 paket içiyorum (dum) bakalım dum ekim bundan sonra ne şekilde yarar sağlıyacak. KALIN SAĞLICAKLA……NOT: BU ARADA SİGARAYI BIRAKMAMIN EN BÜYÜK ETKENLERİNDEN BİR TANESİ ALLAHIN RIZASINI KAZANMAK. DAHA ÖNCEKİ BIRAKMA GİRİŞİMLERİM CEBİME VE SAĞLIĞIMA ZARARLIYDI DİYE BIRAKMAK İSTİYORDUM. ŞİMDİKİ BIRAKMA GİRİŞİMİM İSE ALLAHIN RAZI OLMADIĞI BİR ŞEY DİYE BIRAKIYORUM. BEN ONUN RIZASINI KAZANMAK İÇİN BIRAKMAYA KALKIŞTIM İNANIYOR VE ÜMİT EDİYORUMKİ BENİ YARI YOLDA BIRAKMIYACAK RABBİM.

  • Selamlar acaba nasıl suan ki durumunuz cok merak ettim çünku ben dört ay sonra hic olmadıgı kadar cok istiyorum

   • slmlar berat bey. bugün ilacı kullanmamın 10.cu günü günde 1buçuk paket sigara içen ben sigarayı içmekte zorlanıyorum şuan dün zarzor 4 tane yaktım ama yarısına kadar bile içemiyordum. bırakma günü olarak 12.ci günü seçmiştim bugün 10.cü gün olmasına rağmen yaktığım gibi söndürdüm. içemiyorum. inşallah sizinki gibi 4 ay sonra tekrar canım istemez.

    • Selamlar bende tekrar ilaca başladım ama suan günde iki uc iciyorum insallah bu ikinci paket tamamen bırakmamı saglar bakalım bekleyip gorcez:)

   • devam paketlerini kullandınızmı?? eğer zorlanıyorsanız devam paketini alın yani 2.ci paketi. 4ay 10gün sonra bitane içmeniz sizin vicdanınızı rahatsız etmiştir bu kadar süredir içmiyorumda neden 4 ay sonra irademe yenildim diye. düşünmeyin sigarayı düşündükçe yeniden başlama olasılığı daha yüksek. eşim ilaç kullanmadan bıraktı. 4,5 ay sonra tekrar başladı sigaraya. ilacı kullan iyi gelirse bende kullanacamdedi. onun bırakması içinde olsa içmiyeceğim. çocuklarımıza kötü örnek olmak istemiyoruz çünkü…

  • Dua niz cok hos Allah bu konuda ver her konuda size yardim.etsin dualariniz kabul.olsun hayatta bic bir sıkıntı yasamayin inşallah

 • Selamlar ben bu ilaç ile birakali tam dört ay on gun oldu ama son zamanlarda canım cok sigara istiyor ve dayanamayıp bir tane yaktım tabi sonra cok pişman oldum ama hala da istiyor dört ay sonra bu kadar istememin sebebi ne olabilir.Acaba tekrar bir kutu daha ilaç alsam mı

 • selam arkadaşlar bende champix ile sigarayı bırakmaya çalısıyorum,çok fazla araştırma yaptım Hakkında genel olarak herkes bu ilacın olumlu olduğunu söylüyodu,aldım bende şuan10. gündeyim sigara içmemle alakalı herhangi bir duruma etki etmedi,sadece ilaçı içtikten sonra sigarını tadı biraz garip geliyo belkide daha 10 gündür kullanıyorum ondandır, ilaç kesinlikle ilk günde içer içmez etki etmiyor bağzı arkadaşlar o şekilde kendilerini şartlandırmasından kaynaklanıyor,rüya görme konusunda başarılı ve 1mg ye geçtiğinizde gerçekten yorgun hissediyosunuz kendinizi daha doğru sanki akşamdan kalma gibisiniz,ben kendimde mide bulantısı gibi bir etkisini görmedim.11 yıldır sigara kullanıyorum günde 1,5 bazende 2 paket içiyorum. Eğer ilaç gerçekten işe yararsa burdan tekrar yazıcam şuan süpheliyim bu ilaçtan.

 • merhabalar, ben tam 4 ay önce bu ilaç sayesinde sigarayı bıraktım. İlacı kullanmaya başladığımdan itibaren 7.gün tamamen bırktım. Günde en az 1 paket ve 22 yıllık içici olarak bırakabileceğime inanmıyordum. Ama çok şükür ki bıraktım. İnanın herkese tavsiye ederim

 • 14 yaşımdan bu yana yani yaklaşık 10 yıl süredir sigara içiyordum tiryakilik boyutunda :( Sigarayı bırakmak hiç istemedim denemedim de ,bi arkadaşımın birlikte kullanalım demesiyle yani öylesine başladım Champx adlı ilaca bırakanlar der ya beyninde bitirecksin bu ilaç beynimde bitirdi sigarayı .. Bırakalı 5 ay kadar oldu çok mutluyum ,çok sağlıklı hissediyorum. Hiçbir menfaatim yok ama herkesin sağlıklı olması umuduyla yorum yapmak istedim.

 • Arkadaşlar dikkat edin bakın zaman gazetesi haberine dahi çıkmış bir şey bu çok tehlikeli olabilir.
  ”İntihar eğilimi ve depresyon gibi yan etkileri olduğu öne sürülen sigara bırakma ilacı Champix ile ilgili yeni bir risk daha ortaya çıktı: Ölümcül kalp krizi. Amerika İlaç Dairesi, aralarında Türk hekimlerin de bulunduğu üyelerine e-mail göndererek Champix’deki kalp krizi tehlikesine dikkat çekti. SGK da ilaçla ilgili çalışmaları durdurdu.”

 • Bu ilaçla on yıldır Bağımlı ötesi olduğum sigaradan kurtuldum. Birbuçuk yıldır içmiyorum artık. Şunu tüm samimiyetimle söylüyorum benim gibi sigara aşığı bir bağımlıya sigarayı bıraktırıyosa size hayli hayli bıraktırır. Çevremdeki herkesede tavsiye ediyorum bu ilacı

 • 21 yıldır sigara kullanıyorum bu ilaçla sigarayı 23 gündür icmiyorum evet ilaca başladıktan 1 hafta sonra sigara icsenizde bi tad alamiyosunuz yan etkileri ağır geliyo bunyeme artık benim tekrar doktora gidip ilacida bırakmayı düşünüyorum çünkü ilacın bana sağladığı tek yarar olmayan irademi getirdi o kadar ilaç olmadanda birakabilirim artık sigarayı kafanizda bitiremediginiz sigarayı belki bu ilaçla fazla kullanmadan bitirebilirsiniz

 • Bu ilaçın taaaa …. yum. Resmen ihtihara teşvik ilaçı. Bıraz İngilizceniz olsaydı , dünya sağlık sitelerinde bu ilaçla ilgili yazılanları okuyup, kendinize gelirdiniz. Admin hadi eğer firmadan ücret almıyorsan ve demogratsan silme bakalım.

  • kevin bey ben kendim 1ay kullandim hiç bir yan etki gormedim ben bunu yaşadim.ben bunu bilirim.

 • Slm.Ben kisaca sigarayi birakmak niyetinde olan veya olmayanlarada sadece $unu demek istiyorum.Lütfen COPD nin ne oldugunu internetten ögrenin..ama iyi okuyun..

 • 17 yıldır günde 2 paket sigara kullanıyorum.daha önce wellbutrin isimli ilaçla 7 ay bırakmıştım,tekrar başlamıştım.champiz’i 2 gündür içiyorum.henüz sigarayı bırakmaya yönelik bi durum olmadı haliyle ama feci halde intihar düşüncesi yatı bende.yemek pişirirken bile yemeği öylece bırakıp balkondan atlayasım geliyo durduk yere.bakalım,ölmezsem bırakırım heralde…

 • kesinlikle cok mucizevi bi ilaç ben daha önce de bırakmıştım bu ilaçla ama 7 gün içmiştim sadece içinden ona rağmen 2 ay bıraktım kokusundan dahii rahatsız olmuştum.ooorla geri basladm kendi kendime smdi 12.günüm içiorum evet midee bulantısı yapıor oda 1 mg ma gectıkten sonra.O ilacı içerken mide bulantı hapı da içerseniz gecıor yada ilacı içtikten sonra bi iki lokma bişey yiyin kalmıor etkisi.
  suan bıraktm ve çokta mutluyumm.
  herkeste aynı yan etkiyi yapacak die bişeyde yok her ilacn yan etkisinde bunlar yazarr intihar yazar vs vs olacakları söyler ama olacak die bişey yok tamamen psklojkk.

 • MERHABA ARKADAŞLAR ĞÜNDE 2.50 PAKET SIGARA İÇEN BİR KİŞİ OLARAK ŞÖYLE İZZAH EDİYİM BU ZIKKIMI 40 YILDIR İÇİYORDUM BU CHAMPİX HAPINI ALDIM VE KULLANDIM İKİNCİ HAFTASINDA INANIN BIRAKDIM İKİNCİ DEVAM HAPINIDA KULLANIYORUM NİYE DERSENİZ COK AGRESIF OLUNUYOR. AMA SONUCTA ISTENIRSE BIRAKILIYOR. SELAMLAR MUAMMER DOĞAN

 • MERHABA ARKADAŞLAR CHAMPİX HAPINI BEN KULLANDIM VE İKİNCİ HAFTASINDA SIGARA DENİLEN ZIMKIMI BIRAKTIM ARALIK 13 DEN BERİ O PİS ŞEYİ BİR DAHA ELİME ALMADIM İNŞALLAH ALMIYACAM BU ARADA KİLOYA DİKKAT KİLO ALINIYOR.BU ARADA AGRESİF DAVRANISLARDA BULUNULUYOR ISTER ISTEMEZ ELINDE OLMAYARAK SAYGILARIMLA . MUAMMER DOGAN.

 • Merhaba
  3 kez sigarayı bırakmış ve tekrar başlamış biriyim.
  Sigarayı bırakmak öncelikle karar verme işidir.champix rezonans allen carr gibi yöntemler sadece bırakmaya karar vermiş birine biraz destek olan yöntemlerdir.Ayrıca bu ve bunun gibi bir çok yöntemde bu illetten muzdarip milyonlarca insanı güzel bir pazar olarak görür ve amaçları bolca para kazanmaktır.
  Cahmix i şu an kullanıyorum gerçekten sigaradan aldığınız hazzı azaltıyor.Yan etkisi olmasa işe yarar bir ilaç oldğu kesin.Çevremde bu ilaçla sigarayı bırakmış bir çok kişi var.Ancak bu ilaç sihirli bir deynek olmadığı gibi çok masum bir ilaçda değil.Depresyon ve intihar girişimi dışında ölümcül kalp krizine sebep olduğu PDA tarafında söylenmekte.Sigarayı bırakıcaz diye kalpten gitme riski var.Hani zayıflama ilaçlarından ölenler var ya durum biraz ona benziyor.bugün 4.günüm bu ilaçta ve okuduğum bu yan etkilerinden dolayı bugün sigarayı değil ama champixi bırakıyorum.sanırım en iyi doğal yollarla bırakmak

 • Merhaba,

  yaklaşık olarak 20 senedir günde ortalama yarım paket sigara içmekteydim.

  2015 itibaiyle buna bir son vermek istedim ve 1 ocakta eczaneden champix başlangıç paketini aldım, fakat kullanmakta çok tereddüt ediyordum.

  ya bırakırsam diye korkuyordum :)

  fakat ilk 3 günlük 0,5 mg lık hapları atınca hiçbir yan etki görmeme rağmen sigarayı ya bırakırsam diye korkmamaya ve bırakmak istemeye başladım. hapı yemekten sonra attığım için bulantı ve baş dönmesi yan etkilerinden etkilenmedim ama HD rüyalar çok süperdi. zaten kullanma klavuzunda da yazdığı gibi bu yan etkilerin çoğu hap kullanmadan da bıraksanızda görülüyormuş.

  neyse en son gün olan 14. güne kadar sigarayı içtim.

  sigara sayısında pek bir azalma yok gibiydi fakat sabah kalkınca ilk aklıma gelen sigarayı hiç farkında olmadan unutmuştum. kahvaltı yaparken hatırlıyordum kalkınca sigara içmediğimi.

  14 günden sonra hiç içmedim ve aklıma gelince biraz sabrettim ve 15 dk sonra iyiki içmemişim dedim.

  şimdi 50 gün olmuş inş devamı gelir.

  bırakmakta kararsız olan arkadaşlar için söyleyeceğim hapı alın ve ilk 3 gün kullanın fikrinizin değişeceğine eminim.

  inşallah herkez kurtulur

  sağlıcakla

 • 30 yıllık sigara geçmişimden sonra tekrar eden ses kısıklıkları bronşit tanısı,en son doktorumun “akciğerlerin çok kötü görünüyor içip içmemek senin kararın ama artık geri dönüşün yok” sözleri ister istemez beni bu tedaviye başlattı.
  Bu gün ikinci günüm sigara içmem hala serbest, fakat sabah kahvaltısı öncesinde içtiğim sigarayı kaldırdım, öncelikle alışkanlıklarımı değiştirmeye çalışıyorum. İlacın dozu arttıkça daha fazla etki edeceğini okumuştum diğer kullanıcılardan. Ama bu gün sigara yaktığımda hafif bir bulantı hissettim..Bulantımın artması için dua ediyorum çünkü ben felaket bir sigara içicisiyim. Yaşadıklarımı sizlerle paylaşıcağım.
  Can Yücelin dediği gibi bir yanım bırak diyor bir yanım bırakma…

 • Arkadaşlar sigaranın depresif ve intihar türü yan etkileri içindeki maddelerden değil beynin en sevdiği alıştığı şeyden vazgeçiriyor olmasıdır. Bağımlı bünyeye sigarayı bıraktırmak zordur. Ama kafanıza sigarayı bırakmayı koyduysanız iradenizde zayıfsa kesinlikle doktor kontrolü ile alın bi sağlık probleminiz yoksa ilacı alıp bırakmanızı tavsiye ederim. çok etili bir ilaçtır bir ay dayanın bırakın sigarayı

 • selamunaleykum arkadaşlar 15yaşindan beri yaklaşik 22yil içtim ben bu illeti kendim birakmayi denedim bir kaç defa en fazla 3 5gun dayanabildim ama doktora gidip campiksle 3senedir çok rahat bi şekilde allaha şukur rabbimin yardimiylada bu puslikten kurtuldum bol bol dua edin rabbimiz sizin dualarinisi bir gun mutlaka kabul eder.campiksin yan etkisi diye bir şey gomedim 1ay kullandim doktor nsil durm dedi 2kinci kutuyu yazalim istersen azda olsa içme istegi falan oluyorsa dedi gerek yok dedim campiks tamamen bitirdi bu işi dedim bu işi doktorumun verdigi ögütlerlide uygulayarak bitirtim mesala içme istegi oluca bol bol su içmek el alşkanligini tesbih ve anahtarlik gibi şeyler kullanmak sgara aklina gelecek yerlerden uzak durmak mumkun oldugu kadar gibi ozellikle bol su içeceksiniz bu çok faydali hem vucudu hem hapin yan etkisini temizliyor ayrica oda sgarayi birakmada faydasi oluyor ama campiksle beraber allah hepinizden razi olsun inşallah allaha emanet olun bundakurtulun bunun sonu yok kardeşler.

 • yorum yapmiştim acaba gozukmedimi champiks bu pisligi tamamen bitirir diyorum yan etkisi falanda gormedim diyom doktor konroluyle.

 • kesinlikle kullanın (doktor kontrolunde) ve sızlerde bırakacaksınız emin olabilirisniz.. Sadece Agrasif davranıslar sergıleyebılıosnuz arada sırada onun dısında hıc bır yan etkısı yok
  10 yıldır gunde 2 paket ıcen biri olarak söylüyorum champix i kullanmaya başladıgımın 10 gunu sıgaradan tamamen kurtuldum darısı bırakmaya karar verenlerın basına ;)

 • 8 gündür champıx kullanıyorum hala daha sigarayı aynı tempoda içiyorum hiç azalma veya isteksizlik göremedim :((

 • Siz de insanları cahil zannetme alameti var. Veraniklin/Champix dünya da tam 54 ülke de yasaklanmış ve firma üzerinde milyar dolarları bulan tazminat davaları var. Dünya Sağlık Örgütü, FDA vsa gibi bir sürü kurumların bu ilaçın zararlarını anlatan makaleleri varken siz neden bu kadar ilkel bir yazı almışsınız ?.. Bu ilaçla sigara kullanımını bıraktığını söyleyen kişi firmanın tanıtım pazarlama bölümünde çalışan sosyal medya uzmanlarıdır.

  Sizi mesleki yeminize ve mesleki etiğe davet ediyorum

  • Kardeşim burası benim blog sayfam. Dikkat ettiysen champix haricinde yazdığım milyon tane konu var. Suçlamada bulunmadan evvel lütfen bir göz atın etrafınıza.

  • Bu ilacın çok yan etkisinin olduğu doğrudur, fakat bu yan etkiler herkeste çıkmayabiliyor, çok şükür bende çıkmadı, ilaç gerçekten çok güzel etkili bir ilaç, ben bu ilaçla bıraktım, 29 gün oldu aramıyorumda, ben gerçekten gönül rahatlığı ile sigarayı bırakmak isteyenlere tavsiye ediyorum

  • Benim babam 40 yil sonra birakti. Bana keske bu kadar kolay oldugunu bilaeydim daha once birakirdim dedi. Ilacsiz daha once de denedi ama tekrar baslamisti. Ilac gercekten ise yariyor.

  • sigara firmalarının oyunu tamamen. cmahpixi kullandım en ufak ya zerre kadar yan etkisini görmedim. karnın açken mideyi zorluyo demişlerdi ben hep tokken içtim. zerre ya minimum zararını görmedim ilacın. türk milletinin sol kısmı koyun. tam bi gavat solcu kesim. alayı batının koyunu. hepsi batıya domalmış siktirm epşindeler kendilerni. nasıl batıya kendimi siktiririm diye sorup duruyo solcular kendilerine. sen gezi parkını destekleyen darbe kontrollü diyen erdoğan diktatörün teki ama atatürk demokratik diyen bi zavallısın. bunu zaten üslubundan anlıyorum :) bak bak kahpe çocuğu milleti yanıltma burda. beri bak şerefsiz. o ilacın en ufak yan etkisi olsa bende olurdu 3 4 gün kullanın etkisini direk gösteriyo ilaç zaten kullanınca anlarsınız.

 • sahte içki, uyuşturucu yasak çünkü bunlar insana zararlı olduğu için ya akıl var mantık var zararlı bişey olsa koskoca devlet halkına niye böyle zararlı bi ilaç versin bi düşünün ya 5 kişi ölse bu ilaçtan dolayı ülke karışır halk hükümete derr ki sen bizimi öldürmeye çalışıyosun boş boş konuşup adamın asabını bozmayın bırakın doktor uygun gördüğü hastaya versin ilacını hepiniz doktor kesildiniz başımıza …..koyum

  • Bende champixle bıraktım .gercekten çok etkili . En azından daha az mücadele ediyorsunuz .zyban la daha zor olmuştu.Bu ikinci bırakmam 4 yıl oldu içmiyorum.Yeni okudum nikotin bantları ile kullanıldığında daha etkili oluyormuş.ilacı üreten bilinen bir ilaç firması ve dünyanın her yerinde var.isviçrede yaşıyorum .Burada Dr. Reçete ye yazıyormuş .Yan etkileri var ama sigara kadar zararlı değildir..

 • Murat tam bir salaksın sanırım. Bende senin igara satan firmanın elemanı olduğunu düşünüyorum bu ilaçla kendim dahil en az 10 kişi sayabilirim sigarayı bırakan

 • 13 yıldır sıgara içisiyim 1.5 yıl önce kendi iradem ile bıraktım 4 ay önce başladım ve tekrar irademle bırakmak istedim bırakamadım. Doktora gittim bu ilacı yazdı aldım 216 tl verdim ve bana bi gün ver dedi kendine 8 gün sonrasına verdim ertesi sabah içmeye başladım ilacı o gün azıma sıgara sürmedim ve 3 gündürde sürmüyorum ilaç NET bıraktırıyor arkadaşlar başkaların laflarına gelmeyin fazladan rüya görüyorsunuz sadece !! canınız 1 tane bile sıgara istemiyor ve sıgara bagımlılığı 1 haftada bitiyor 20 gün kadarda alışkanlığı kalıyor tertemiz uyuyorsunuz tertemiz kalkıyorsunuz alın kullanın kullandırın benden söylemesi..

 • Bünyeden bünyeye mevzuuna takılmış durumdayım malesef. 20. güne geldim. bırakmak mı? ne ağzımın tadı değişti ne de isteksizlik başladı. sanki placebo benim bünyemde. birlikteliğimize champix te katıldı. artık 3 lü takılıyoruz :(

 • 13 yaşında başladığım sigarayi 13 sene boyunca ortalama günde 1 paket içtim . Son zamanlar da sık hastalanmam sebebiyle ilk kez bırakma girişiminde buluduğum sigarayı kendi azmimlede birlikte champix i kullanarak 14.01.2016 tarihinde bıraktım. Sigaranın üzerimizde bizi yiyip tüketmeye odaklanmış bir illet olduğunu bıraktıktan sonra çok daha iyi anlıyorsunuz herkese tavsiye ederim.

 • Arkadaşlar sigara bırakmak için 3-4 ay nikotin sakızı çiğneyin ardından champix kesin çözüm.Ben bıraktım.

 • Merhaba ,
  1 haftadir kullaniyorum. Gunde bir paket icerken suan gunde en fazla 4 5 adet iciyorum. Ama benligim gitti resmen surekli kabus gormekten yok yere aglamaktan yoruldugum icin bugun ilaci birakiyorum. En kisa zamanda dr konturolunde kullanabilirsem ne ala. Umarım birgun birakirim. :(

 • Ben 4 haftalık kutuyu bitirdim ama şuan sigara içiyorum ve mide bulantısı tiksinme kesinlikle olmadı eczacım tedarikçiyi aradı müşterimde etkisi olmadı dedi tedarikçide devllet hastahanesine gitsin onlarda yardımcı oluyor demiş 220 tl çöpe gitti ve 4 hafta neyü belirsiz hap yuttum muhattap yok.

 • 21 yıldır günde 1,5 paket sigara içiyorum 4 gündür champix kullanmaya başladım bendeki etkisi vücüttaki nikotin istegini azaltıyor ama beyindeki istegi çogaltıyor eger beyinde bititririm diyenler için müthiş bırakma yöntemi kısaca..şuan 1 paket sigaraya düştüm sayılır inşallah herkez bırakır.. iradaesine yenilmeyen bırakır

  • Bu ilacı doktor yaziyor sağlık ocağından ücretsiz alıyorsunuz her ay bir kutu veriyorlar üç ay eczanede 180 tl

 • arkadaşlar bende bırakmaya calısıyorum ancak bu ilacı son uc gunune girdım 3.5 haftadır kullanıyorum hıc bır etkısını gormedım hala sıgara içiyorum hıc degisiklik olmadı ne yapmalıyım. bırakamadım.

 • bu ilacı devlet hastanesi doktoru yazdı recete olarak kullanıyorum ancak hiç bir etkisi olmadı hala tryakilik devam ediyor. yokmu kesin sonuç veren bir ilac arkadaşlar. ne zıkkım bu sıgara bagımlı oluyor insan eroin gibi allah kahretsın bulanıda satanıda nalet olsun onlara su cuma vakti

 • Bu ilaçla yılbaşında sigarayı bıraktım 6 ay sonra salaklığımdan tekrar başladım tamamen keyfi. Şimdi pişman oldum başladığıma 2. kez bırakıyorum. İlk 3 gün yarım doz günde 2 kere pek etkisini hissettirmiyor, sonraki 4 gün sigaranın zifirini acılığını hissediyorsunuz ama yine de keyif devam ediyor. 1 hafta sonra gerçekten haz ve keyif vermiyor hani aç ve susuzken içilen sigara tadı vardır ya işte o tat oluyor ve içemiyorsunuz sayı azalıyor baya. 14. Günde de kendinizi 3 gün tutun ve iş tamamdır. 21 gün asla hiç bir şekilde içmeyin. Sigarayı bırakanla hiç içmeyen bir değil, bir tane de olsa içtiğiniz zaman devamı geliyor. Hadi hayırlı olsun.

 • 20 Yıldır 1 pakete yakın siğara içiyordum. bi kere 3-4 gün bırakmışlığım var. azaltma kararı aldım bundada başarılı olamamıştım. siğarasız hiçbirşeyin keyfinin olmayacağını düşünenlerdendim. sigarasız kahvemi olur ? sigarasız sohbetin tadımı çıkar ?sigarasız alkol alınmaz derken bu ilaçla tanıştım.. çok inanmasamda başlamıştım.. 14.gün bırakmayı hedeflemiştim. ilk 3 gün fark etmeden sigarayı azalttığımı fark ettim. sonraki günlerde sigarayı fazlalaştırdım bu ilaçta fasa fuso çıktı derken 10.gün kahvaltıdan sonra içtiğim sigaradan tiksindim ve 14.günü beklemeden 10.gün bıraktım şuan 1 haftadır sigara içmiyorum vee hiçte zor olmadı.. hiçbir yan etkisini görmedim.. herkese tavsiye ediyorum…

 • Bu ilacın yan etkileri olduğunu okumuştum.. fakat genede başladım ilaca.. ve ilaç amacına ulaştı sigarayı bıraktım.. hiçbir yan etkisinide görmedim.. kalp ve psikolojik sorunları olanlar kullanmasa iyi olur.. bunun dışındaki herkess kullanmalı bence… benim gibi bir içici bıraktıysa herkes bırakabilir…. lütfen deneyin…

 • Ben o ilacı kullandım ve 2 yıl sigara icmedim ancak o ilacı parayla degil devlet hastanesi ‘nden ücretsiz veriyorlar ben devlet hastanesi ‘nden aldım gerçekten işe yaradı ama herşeyden önemlisi kafada bitmesi gerçi 2 yıl sonra tekrar başladım :-(

 • Arkadaşlar size yemin ediyorum ben günde 2.5 3 paket sigara içiyordum takı cha mpix kullanana kadar 14 gün sigarayı bıraktım ilaç lari kullanırken hiç sigara içesim gelmiyordu ama ilaç bitti şu an çok sigara içesim var ama artık içmek istemiyorum herkese tavsiye ederim gerçekten sigarayı bırakmak isteyenler icin

 • Sigarayı bırakıyorum 4 yıldır içiyordum. Bugün13. Günüm artık canım istemiyor ama yan etkilerini çok fazla yaşadım bütün ve boğaz iltihabı oldum öksürükten bütünleme sınavlarıma çalışamıyorum.

 • Şimdi benim merak ettiğim. Champix almak için nasıl bir yol izliyoruz? Eczaneden bu fiyatta almak yerine reçete ile almaktan bahsediyorum. Yardımcı olan çıkarsa memnun olurum gerçekten

 • Bende ch ampix sigarayi bıraktım ben de ilk başlarda inanmamıştım eşinin ısrarı ile gittim dr kalp ekosu ve solunum testi istedi testi yaptırmaya giderken bile elimde sigara ile gidiyordum çünkü sigarayi bırakmak bile istemiyordum dr ilaç verdi ilaçları içmeye başladım ama boş püfür püfür içiyordum hala hiç bir değişiklik yoktu yani 10 .gune gelince bende tiksinme olmaya başladı kendimdeki sigara kokusunu alınca bile rahatsız olmaya başladım 11 ve 12. Gün-de 3 dal sigara içmeye başlamıştım farketmeden bugün 14.gunum ve bıraktık inşallah tamamen kurtulurum bu illetten şimdi bırakmak istiyorum ve hiçte zor olmuyor içen herkese tavsiye ederim

 • Bende bu ilaç sayeseinde bıraktım 20 yıllıkiçiciydim çok şükür Allah bırakmak isteyen herkese nasip etsin

 • İşe yaradığı doğru. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Yaygın olarak yazan yan etkileri ni ben görmedim.sigara Gerçekten çok zararlı hem parasal hem de sağlık gidiyor. Sağlıklı yaşamak varken neden zehirlenelim

 • Ben de bu ilacı kullandım. Yan etkisi be de oldukça ağır oldu. Cevremde kullanan kişilerin görüşlerini aldım onlar benim kadar etkilenmedi. Ben bir buçuk ay kullanabildim. Iki bucuk aydır sigara içmiyorum. Aklıma geliyor ama boşver diyip unutabiliyorum. Yeniden başlamak en büyük korkum. Sigara içmemek beraberinde öksürmemek harika bir şey ama bu ilac benim mideme ciddi zarar verdi. Tip iki diyabetle de tanismis oldum.

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.