Ana sayfa » hede hödö » Kayseri’den dönüyorum..
hede hödö

Kayseri’den dönüyorum..

Daha önce Kayseri’ye gideceğimi blogumda yazmıştım, takip edenler bilirler. Kayseri ‘de olduğum süre zarfında hiçbir şeyle uğraşmadım, kafamı dinledim güzelce. Kuzenlerimle vakit geçirdim bol bol, sabahlara kadar oturduk, koyu sohbetler ettik, gülmekten karnımıza ağrılar girdi. Arada sırada içtik güzelce, dert yandık birbirimize.

Artık geri dönüş vakti. Aslında bugün yola çıkacaktık fakat sonradan vazgeçtik tekrar, yarın öğlen yola çıkacağız. Önce Kayseri‘den Ankara‘ya, oradan da İzmir‘e geçeceğiz. İzmir’de muhtemelen ayın 28ine kadar duracağız, daha sonra da İstanbul‘a kuzenim Bilal KÖKLÜ‘nün (aynı zamanda İstanbul Değerleme ‘nin gözbebeğidir :D ) düğününe gideceğiz.

Açıkcası İstanbul’a gitmek için sabırsızlanıyorum, belki duruma göre ayın 23‘ünde de geçebilirim İstanbul ‘a. Uzun zamandır görmek istediğim, kalbimin sahibi orada. :) Eğer küçük hanım fikrini değiştirmezse onunla sohbet etmek, onu görmek; beni çok mutlu edecek. Gerçi o da şu sıralar beni aşırı zorluyor, limitimi öğrenmeye çalışıyor sanırım. Ama ona karşı olan sevgim ona kızmama ne yazık ki engel oluyor. (Biliyorum olmaması gereken bir durum.) Sanırım artık beni benim onu sevdiğim kadar sevmiyor, yaşadığımız problemler de bundan kaynaklanıyor galiba.. Bilemiyorum, belki de ben çok üzerine gidiyorumdur, belki de bende problem vardır, gereksiz sıkıntılar yaratıyorumdur kendi kendime.. Ama davranışlarımın hepsi, sevgimden.. Bunun farkında mıdır? Bilemiyorum yine..

Bana yaptığı yanlışları çok canımı acıtıyor, farkında değil. Basit şeyler bazen önemli şeylerden çok şey alıp götürebiliyor. Her neyse, bu muhabbete girmeyim, girersem çıkamam sabaha kadar yine..

Ellerini tutup gözlerinin içine bakarak yapacağımız sohbetin ardından hayatımdaki her şeyin köklü bir şekilde değişeceğini düşünüyorum. İyi mi olur, kötü mü olur fikrim yok; o kadar belirsiz ki herşey. Umarım iyi olur, umarım vazgeçmek zorunda kalmayız birbirimizden.

Neyse…
2 gün kadar internete girme imkanım olmayacak sanırım. Geri döndüğümde, öncelikli olarak yapmak istediğim birkaç şey var:

* nsohbet.com ve nsohbet.net ‘i bütün subdomainleriyle beraber aktif etmek.

* 1 adet vBulletin teması, 1 adet de wordpress teması yapacağım; ve bunları ücretsiz olarak dağıtacağım, kişiler sayfa altlarındaki linki silip coded by hede hödö yazsınlar diye.

* Microsoft Certified Systems Engineer(mcse) sertifikasını almak için sınavlarına hazırlanacağım, biliyorsunuz yaklaşık 7 ay kadar yoğun bir eğitim almıştım. Sınava sıkı bir şekilde hazırlanıp sertifikamı almanın vakti geldi. Ardından da Cisco Certified Network Associate(ccna), Cisco Certified Network Professional(ccnp) sertifikalarını alacağım, oh; mis.

İnşallah bir aksilik çıkmaz da hayatımız bir an önce düzene girer, iş sahibi olalım ki sevdiğimiz kızı isteyebilelim demi. :)

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

5 Yorum

Yorum eklemek ister misiniz?

 • Temayı beğenmenize sevindim. Umarım sağ üst köşede bulunan ankette oy kullanmışsınızdır. :) Halen eski temayı daha çok beğenenler çoğunlukta olsa da şu anki temamı ben daha çok beğeniyorum.
  Eski temaya şuradan ulaşabilirsiniz.

 • insallah sertifikaYi alirsin.

  Ben sormak istedigim baska bir sey var. zone.org da soracaktim da buraya sorayim simdi :)

  yazi icinde gecen bazi kelimelerin otomotik olarak tak linki vermek icin hangi eklentiyi kullanmamiz laziM ??

  o linklerin uzerine geldigimizde post tagged with kayseri mesela diyor.

  e-mail den veya zone.org dan ulasirsan sevinirim. burdan takip etmeyebilirim.

 • “İnşallah bir aksilik çıkmaz da hayatımız bir an önce düzene girer, iş sahibi olalım ki sevdiğimiz kızı isteyebilelim demi. ”

  oyyyyyyy canımmm ßeniimm :*** birann önce istee :p

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.