Ana sayfa » hede hödö » Hayırlı bayramlar!
hede hödö

Hayırlı bayramlar!

Bize her gün bayram! Umarım sizler için de öyledir!

Dostlukların ve çevre ilişkilerinin güçlendiği, varlığı ve yokluğu anlamamıza sebep olan Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlıklı ve mutlu bayramlar dilerim.

Bayramla ilgili resimleri araştırırken şöyle bir resim dikkatimi çekti ve şu moralimin 0 olduğu geçirdiğim en kötü günde bir nebze de olsa yüzümün gülmesine sebep oldu. Umarım siz de beğenirsiniz. :)

Bu arada, bazı kişiler Kurban Bayramı’na biraz olumsuz bakıyorlar. Bir çeşit katliam günüymüş gibi düşünüyorlar, “böyle ibadet olur mu?” diyorlar. Birkaç yerde buna benzer yazılar, düşünceler dikkatimi çekti. Belki siz de benzer fikirlere sahipsinizdir bilemiyorum ama unutmamanız gereken bir şey var ki, bu kesilen kurban sayesinde birçok kişinin evine senede bir kez de olsa et giriyor.

Kurban bayramına et bayramı gözüyle bakan, özünde anlatılmak istenen şeyi anlayamayan, sadece yapmış olmak için yapan kişilerin bir an önce kendilerine gelmelerini umuyorum. Kurbanın kesilmesi taraftarı değilim aslına bakarsanız. Bu kurban bayramında kurban kesmeyi çok istemiştim fakat kısmet olmadı ne yazık ki. Eğer imkanım olsaydı Mehmetçik Vakfı ‘na bağış yaparak kurban kesecektim. Mehmetçik Vakfı, Online Kurban Bağışı isimli bir sayfa hazırlamış, 250 YTL karşılığında kurbanınız vekaleten kesiliyor.

Vekaleten Kurban Bağışı hakkında siteye şu notlar düşülmüş:

– TSK Mehmetçik Vakfı 1996 yılından itibaren Vekâleten Kurban Bağış Faaliyetini sürdürmektedir.

– Vekâleten Kurban Bağışı Faaliyeti;
– Modern Tesislerde, Hijyenik Koşullarda,
– Her Kesimhanede Görevlendirilen Vakıf Personeli Huzurunda,
– Veteriner Denetiminde,
– Noter Gözetiminde,
– Din Görevlisi Nezaretinde,
– Dini Vasıflara Uygun Kurbanlıklar seçilerek yapılmaktadır.

– Kesilen kurbanların bir bölümü kesim bölgelerindeki şehit ve gazi ailelerine dağıtılmakta, dağıtılamayan kısmı ise ekonomik olarak değerlendirilerek Yardım Planına dahil şehit yakınları ve gazi Mehmetçiklerimiz ile çocuklarına yardım için kullanılmaktadır.

– Adres bilgilerinin Vakfımıza ulaşmaması veya eksik ulaşması nedenleriyle Teşekkür Mektubu ile Noter Onaylı Kesim Tutanağı gönderilemeyen bağışçılarımız için internet sitemizde (www.mehmetcik.org.tr) isim ve dekont numaralarını içeren duyurular yayımlanmaktadır.

– Kurban bayramı dönemi dışında gerçekleşen Vekâleten Adak Kurban Bağışına ilişkin olarak sürekli bir organizasyonu gerçekleştirmediğimiz için Adak Kurbanı ile ilgili müracaatların bu organizasyonu gerçekleştiren kurumlara yapılması gerekmektedir.

Tekrardan Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Hayırlı bayramlar!

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

3 Yorum

Yorum eklemek ister misiniz?

  • Katliam mı? Bu hayvanlar eti için beslenmiyor mu zaten? Tamam ben de isterim önce iğneyle uyutulup sonra kesilmesini ya da en azından işinin ehli birinin eziyet etmeden tek hamlede işi bitirmesini. Ama bu işe katliam diyenlerin samimi olduklarına inanmıyorum. Kıyıya vuran balinaları daha ölmeden parça parça doğrayan insanlardan, spor diye onlarca şiş darbesiyle öldürülen boğalardan, sırtına vurulan balyoz darbesiyle öldürülen koyun ve geyiklerden, canlı canlı derisi yüzülen ve Avrupalı’ya yaban hayvanı derisi diye kaktırılan kedi ve köpeklerden hiç bahsetmiş mi bu hayvan dostları? Yoksa sadece kurban bayramında mı hayvansever kesiliyorlar? Şükran gününde yenilen hindiler eceliyle ölmüyor herhalde ama hindi katliamından bahseden duymadım hiç.
    Son olarak size de iyi bayramlar.

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.