Ana sayfa » WordPress » Lethe s1.0 geliyor!
WordPress

Lethe s1.0 geliyor!

Merhaba,
Yeni bir tema yapmaya karar verdim. Kullandığım tema aslında gayet güzel ama nedense sıkıldım, biraz da uğraş arıyorum kendime sanırım. Aslında 4-5 gündür taslak üzerinde çalışıyordum, sağolsun annem bu kağıt da ne diyip çöpe atmış… Haliyle yenibaştan yapmam gerekti. Kağıt üzerindeki taslağı bugün bitirdim ve çalışmaya başladım. Temanın adının Lethe olmasına karar verdim. Yaptığım temayı bir süre kendim kullanacağım, eğer çok beğenilirse ücretsiz olarak dağıtacağım. Ücretsiz olarak dağıtacağım gün gelene kadar da hiçkimse ile paylaşmaya niyetim yok, baştan söyleyim.

Tema hakkında biraz konuşmak gerekirse, ilk etapta düz HTML tasarım yapıyorum, daha sonra wordpress’e entegre edeceğim. Tema CSS ve XHTML geçerliliğine sahip olacak ve ie6+, firefox, google chrome tarayıcılarında sorunsuz çalışacak. Tablolardan uzak durarak tamamen div halinde yapıyorum, olabildiğince SEO konusunda başarılı, reklam yerleşimleri iyi düşünülmüş bir tema olmasını umuyorum. Temaya herhangi bir options sayfası hazırlamayı düşünmüyorum, çünkü üşeniyorum. Widget desteği falan da olmayacak, belki ilerki sürümlerde olur, orasını bilemem. Temada 1 adet sidebar mevcut ve iki parça halinde bulunuyor, şu anki temamda olduğu gibi. Sanırım verebileceğim detaylar şimdilik bunlar. Ön sayfanın tasarımı tamamen bittikten sonra wordpress’e entegre etmeden evvel fikirlerinizi tekrar almak için yeni yazı yazarım.

Gelelim şimdi önerilerinize. Sizce bir wordpress temasında olmazsa olmaz dediğiniz şeyler nelerdir? Veya bir temayı gördüğünüzde size ilgi çekici gelmesini sağlayan etkenler nelerdir?

Biraz fikirlerinizi paylaşırsanız eminim güzel bir tasarım ortaya çıkacak.

Teşekkürler şimdiden.

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

3 Yorum

Yorum eklemek ister misiniz?

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.