Ana sayfa » SEO » SEO İpuçları: #1 Google Alerts ile rakiplerinizi takip edin
SEO

SEO İpuçları: #1 Google Alerts ile rakiplerinizi takip edin

Fırsat buldukça  SEO İpuçları  paylaşmaya karar verdim. İpuçları hakkında uzun uzun yazılar hazırlamayacağım, geneli kısa ve bir paragrafı geçmeyecek nitelikte olacak. Uzun yazı olmayacağı için çok fazla vaktimi de almayacak, haliyle aklıma geldikçe birşeyler karalayacağım.

[hr] [box]Google Alerts, sorgularınızla alakalı Google sonuçlarındaki (web, haberler vb.) en son güncellemelerin e-posta ile gönderilmesi hizmetidir.[/box]

Google Alerts Anahtar kelimelerimiz, rakiplerimiz, hatta kendi şirket ismimiz için alert oluşturuyoruz. Çıkar çıkmaz, Günlük veya Haftalık raporlar alabiliyorsunuz oluşturduğunuz alertler için. Bu hizmet sayesinde belirlediğimiz anahtar kelimelerle ilgili girilmiş yazılardan anında haberdar oluyoruz. Konu ile ilgili yazılmış blog yazıları, makaleler, haberler vb. hepsini takip edebiliyoruz. Rakiplerinizin yaptığı işlerden haberdar olmak strateji geliştirmenize olanak sağlıyor, hem de yapılan icraatları görüp yeni fikirler üretebilmenizi sağlıyor.

[hr] [quote style=”boxed”]Mehmet Tahta: Paylaşmak istediğiniz bir ipucu varsa yukarıdaki örnekte olduğu gibi çok uzun olmamak şartıyla yorum olarak belirtirseniz sevinirim, ben de gönderdiğiniz yazıyı ipuçları arşivine yazı olarak eklerim, böylelikle sadece bu yazıyı okuyanlara değil, araştıran herkese faydalı olur. Adınızı ve blog sayfanızı bağlantı olarak ekleyebilirim.[/su_quote]

Yazar hakkında

Mehmet Tahta

Egenin gözbebeği İzmir'de yaşıyor, Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri yüksek lisans öğrencisi. DMOZ, GNU, WordPress, jQuery ve Ubuntu projelerine katkıda bulunur; ayda yılda bir de bu blog sayfasını günceller.

1 Yorum

Yorum eklemek ister misiniz?

Yazılar E-posta Adresinize Gelsin

Abone olmak için aşağıdaki forma e-posta adresinizi yazıp gönderilen onay e-postasını onaylamanız yeterlidir.

İletişim bilgileriniz hiçbir şekilde 3. parti uygulama ile paylaşılmamaktadır.